20.04.2024 13:05
Negocjacje wskaznika...
Reprezentujący zarząd Zakładów Azotowych „Puławy” S.A. Marcin Buczkowski już na wstępie poinformował zebranych, że zarząd nie zajął jeszcze stanowiska w sprawie wskaźnika wzrostu wynagrodzeń na bieżący rok. Powiedział też, że 3 lutego mają zostać opublikowane ekonomiczno–finansowe wyniki spółki za pierwsze półrocze roku obrotowego 2005/06.

Podczas spotkania ustalono, że – podobnie jak w latach ubiegłych – wskaźnik wzrostu wynagrodzeń będzie ustalany na dany rok obrotowy. W tym miejscu warto wspomnieć o tym, że stronie związkowej przekazane zostały materiały na temat kształtowania się średniego wynagrodzenia w ZAP w latach 2000 - 2005 oraz informacje odnośnie wykorzystania wskaźnika w bieżącym roku obrotowym. Stanowisko w sprawie wskaźnika na przyszły rok obrotowy zaprezentowała nasza organizacja związkowa oraz NSZZ „S”. Pozostałe organizacje poprosiły o dodatkowe materiały. I tak: ZZPRC uważa, że przy wyliczaniu wskaźnika przyrostu przeciętnego wynagrodzenia na rok 2005/2006 należy posłużyć się kwotami zaległymi, tj.:
- 17 mln zł przeznaczonymi na przeprowadzenie trzeciej transzy regulacji,
- 11 mln zł obiecanymi przez zarząd ZAP na wdrożenie nowego taryfikatora,
- wskaźnikiem, przyjętym przez Radę Ministrów, czyli 3,5%.
Dodanie wymienionych wielkości da wskaźnik wzrostu wynagrodzeń na przyszły rok obrotowy.

Ciekawe stanowisko zaprezentowała tutaj „Solidarność”. Brzmi ono tak, że jeżeli strona pracodawcy nie może przedstawić informacji na temat globalnych kwot funduszu wynagrodzeń, to do negocjacji należy przystapić po zakończeniu pierwszego kwartału. Termin kolejnego spotkania strony ustaliły na 6 lutego br. Na spotkanie to pracodawca ma przygotować informacje, o które prosiły organizacje związkowe, natomiast nasz związek swój sposób wyliczenia wskaźnika ma zaprezentować na pismie. Według naszej organizacji związkowej, wskaźnik wzrostu wynagrodzeń na przyszły rok obrotowy jest wielkością szczególnie istotną, ponieważ – jak wiele na to wskazuje – bedzie on limitował środki na wdrożenie nowego taryfikatora. Tak więc to, jakiej wielkości będą nasze wynagrodzenia po wprowadzeniu nowego taryfikatora, bedzie zależało właśnie od przyjętego wskaźnika.

Sławomir Wrega
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Nawigacja
· Strona Główna
· Artykuły
· Nowinki
· FORUM
· Linki
· GALERIA
· Facebook
· Wypłata udziałów Chemia-Puławy
· Szukaj
· Kontakt
· CHLEWIK
Reklama
OZZZPRC

ZZPRC KWB

TKKF

Przyjazna Łapa

Facebook FZZ

UKS Badminton Puławy

Statystyki reklamowe
Jesteśmy zrzeszeni




SPAM STOP
Wygenerowano w sekund: 0.11 30,318,689 unikalnych wizyt