16.04.2024 23:06
Zobacz temat
 Drukuj temat
Co z BP?
Wiesz Vhoit - jak trzeba było się zapisać i prawie wszyscy się od nas zapisali, żeby związek rósł w siłę to nam słodzili. Jak trzeba było oddawać głosy na Wiejaka i na Tkaczyka to nam słodzili. Jak trzeba było w ostatnich wyborach poprzeć kandydata MZZZAP bo wiadomo było, że Tkaczyk nie przejdzie to nam słodzili. Teraz nas olewają. argumentacja, że to jest ochrona i na mieście nigdzie tak nie zarabia jak u nas jest godna pożałowania bo, jak piszesz sam, aparatowy, sterowniczy czy często nawet kierownik na mieście tyle nie zarabia co u nas zarabiają. Jak to jest, że wartownik, który ma broń (co samo w sobie wymaga ogromnej odpowiedzialności) musi pozdawać egzaminy nie tylko wewnętrzne, ale również państwowe i jest na tej samej grupie co drwal? Jak to jest, że nie można było zajmować się podniesieniem grup w straży (bo są ważniejsze sprawy), a na wadze można było to zrobić bez szemrania? Może trzeba się przyjrzeć kto tam zaczął pracować niedługo przed podniesieniem grup? Przecież to jest przegięcie na maksa. a teraz się mówi, że przewodniczący zasługuje na stawkę kierowniczą... A dlaczego nie aparatowego? Przecież nie musi doglądać niebezpiecznych instalacji? Od dwóch lat lecą sobie z nami w kulki i śmieją się nam w twarz. Może nadszedł czas na zmiany? JA w każdym razie już im nie ufam, nie wierzę, że walczą o moje prawa, wręcz przeciwnie - realnie dopuszczali możliwość sprzedaży. I mówią, że walczą o niepodzielność zakładów...
 
dziadek
jak dopuszczą do sprzedaży to już chyba nawet najzagorzalsi fani pana Sławka i reszty zobaczą jaki ci panowie mają honor. ja na razie widzę to po ich obiecankach i totalnym olaniu swoich własnych obietnic. dla mnie to jest brak honoru - przykra prawda. tylko mnie zastanawia jaki mają w tym ukryty cel? bo jestem przekonany, że mają...
 
Marek-ZZPRC
rozumiem ze oczekujecie podniesienie grup w taryfikatorze i zwiększenia wynagrodzeń. jest to temat związany ze zmianą jaka jest a raczej za chwilę będzie przygotowywana dla całej firmy. zdefiniujcie jak waszym zdaniem wasze stanowiska powinny być w nim umieszczone. ja dopilnuję żebyście wzięli udział w tym fragmencie pracy kiedy o was będzie mowa. na dziś nic więcej w tej sprawie sie nie dzieje.
dodam ze nikt nigdy nie mówił o sprzedaży jak to nazwaliście. mowa była o likwidacji straży przemysłowej. gdyby to miało sie stać to warunek był jeden. wszyscy zostają w ZAP. i doskonale wiecie ze to prawda. ostatecznej zarząd sie z tego wycofał i dziś już nie ma tego tematu.
 
www.zzprc.pulawy.pl
dziadek
zdefiniujcie jak waszym zdaniem wasze stanowiska powinny być w nim umieszczone.

to już dawno zostało zdefiniowane przez nas i dobrze o tym wiesz.
dodam ze nikt nigdy nie mówił o sprzedaży jak to nazwaliście. mowa była o likwidacji straży przemysłowej.

była mowa o sprzedaży, niemniej niczym się to nie różni od likwidacji, jeśli pracownicy zostaliby na lodzie. i nie chodzi o słowo, tylko o to, że była dopuszczona przez Was możliwość zlikwidowania tego. a to już jest podział firmy przeciwko któremu podobno nadstawialiście bohatersko pierś związkową.
a co z podniesieniem grup na wadze? przecież nie pracowaliście nad podnoszeniem grup w tabelce żadnej grupie zawodowej? uzasadnienie z tego co wiem to rozszerzony zakres obowiązków w związku z obsługą systemu SIST. u nas jest i SIST i ACCARD? nie mamy szerzej? nie musieliśmy się uczyć?
wiem jedno: od blisko dwóch lat mydlicie oczy. gdzie Wasz honor, już nie tylko związkowy?Angry
 
czyżby na wadze pracował ktos bliski sercu wodza?
 
dziadek
nie inaczejFrown
 
dziadek
szanowny zarząd ZZPRC ma nas w *kwiatek*, jeszcze tego nie zauważyłeś? świadczą o tym chociażby wielokrotne obietnice weryfikacji grup w WBO i olewanie tego tematu. powiem to wyraźnie - wtedy, gdy (podobno) związki nie zajmowały się zmianą stanowisk w taryfikatorze i jednocześnie podnoszeniem grup, zostały zmienione stanowiska na wadze samochodowej z wagowy na referent i (o ile pamiętam) z docelowej 5 na 8 grupę. to świadczy o tym, jak związki szanują swoich członków. ja się mogę założyć, jeśli jest w ogóle o tym mowa, że związki już to przyklepały. dają *kwiatek* i tyle.
Edytowane przez bosman dnia 28.03.2008 13:57
 
dziadek
Pilot - niejednokrotnie przekonałem się (i Ty pewnie też), że Zarząd ZZPRC ma słuch wybiórczy - słyszą to, co chcą. dostałeś jakąkolwiek informację na tym forum na temat podniesienia grup na wadze? żadnej, a pytań było sporo. pluniesz w twarz, a powiedzą, że deszcz pada... żałosne do bólu... Angry
jak to wygląda na tle działań ZZPRC na rzecz Kolzapu? na początku chcę wyraźnie podkreślić, że rozumiem pracowników Kolzapu - wykonują ciężką robotę i wcale nie najlepiej opłacaną. kolega Ryszard w wywiadzie dla PTK wypowiedział się: "pracownicy spółki Kolzap zasługują na lepsze traktowanie, na wyższe płace..." nie twierdzę, że nie. natomiast na co zasługują pracownicy WBO? według obietnic Zarządu ZZPRC na sporo, według ich działań - na g... nic i mimo, że są pracownikami ZA, a nie spółki...
edit: a tak w ogóle to radziłbym zastanowić się wszystkim pracownikom Centrum Wsparcia po co to ta jednostka została tak wyraźnie wydzielona ze struktury ZA. nie zastanawialiście się nad tym, kiedy przyjdzie Wasza kolej?Frown
Edytowane przez dziadek dnia 31.03.2008 11:40
 
Marek-ZZPRC
a ja was zapytam:
kto z was tzn z BP był na walnym zebraniu i przekazła temat delegatom?
 
www.zzprc.pulawy.pl
dziadek
nie chrzań MrMargol, bo dajesz do zrozumienia wszystkim członkom związku, że ewentualne potrzeby czy uwagi na jakikolwiek temat można przekazać tylko na walnym. nie przesadzasz przypadkiem? nie pomyliłeś się z powołaniem? bo z tego co powszechnie wiadomo to bardziej nadawałbyś się na konsultanta on-line... od czego Ty jesteś w tym biurze? inni też? może jeszcze powiesz, że od około dwóch lat nikt od nas nie pojawia się w biurze u osób (podobno) kompetentnych i nie mówi co nas boli? nie wyskakuj teraz z walnym, bo to jest po prostu niepoważne i dziecinne...
 
popieram dziadka delegaci was oddelegowali do reprezentowania pracowników przed pracodawcą,wiec nie rozumiem po co wam poparcie delegatów w tej sprawie,a czy o zmianę zaszeregowania wagowego też pytaliscie na walnym?
 
Marek-ZZPRC
zaczynacie przeginać
temat sprzedaży czy przekształcenia w spółkę straży przemysłowej był poruszany prawie 2 lata temu oraz wyjaśniany na tej stronie i nie tylko. dziś nikt nie ma zamiaru nic majstrować w waszej działce.
tylko ile razy ja mam to pisać
co tydzień kiedy ktoś sie ocknie i będzie usilnie chciał znowu komuś coś zamieszać?
na temat podwyżek to co ja mam wam powiedzieć. może tylko mała statystyka
dziś średnio wartownik konwojent ma stawkę 1691 + 850 = 2541.
wiem ze mało. Kilku twierdzi ze bardzo mało ale rozmawiałem tez z wieloma którzy twierdzą że to przyzwoite pieniądze ze ich pracę. Nie mnie oceniać
tylko co z tym zrobić. mówiliśmy wam wielokrotnie ze sprawa nie jest łatwa i możliwa tylko przy nowej wycenie stanowiska. oczywiście macie prawo sie czepiać zmiany ma wadze ale tam było łatwiej bo tylko kilka osób a i kierownictwo tego działu popierało cały pomysł. spodziewam sie ze i w BP część pracowników zmieni stanowisko na wyżej wycenione.
tyle na dziś
i apeluje o zachowanie poziomu dyskusji bo momentami ponoszą was niezdrowe emocje.
 
www.zzprc.pulawy.pl
dziadek
oczywiście macie prawo sie czepiać zmiany ma wadze ale tam było łatwiej bo tylko kilka osób a i kierownictwo tego działu popierało cały pomysł.

i czepiać się będziemy, bo oficjalnie mówiliście, że żadnych zmian w taryfikatorze nie rozpatrujecie. MrMargol - doskonale wiesz o czym tu mówimy - kłamstwo z Waszej strony i wszyscy to widzą oprócz Was.
rozmawiałem tez z wieloma którzy twierdzą że to przyzwoite pieniądze ze ich pracę.
GrinGrinGrin
spodziewam sie ze i w BP część pracowników zmieni stanowisko na wyżej wycenione.

część??? a dlaczego część, a nie wszyscy?
a i kierownictwo tego działu popierało cały pomysł.

u nas pewnie kierownictwo popiera obniżenie grup? dziecinne to było z Twojej strony.
i apeluje o zachowanie poziomu dyskusji bo momentami ponoszą was niezdrowe emocje.

niezdrowo to Ty się zachowujesz unikając odpowiedzi na zadawane pytania. tyle tylko, że niektóre są dla Was bardzo niewygodne, jak widzę...
powiem Ci tyle - ludzie w WBO śmieją się z Was, a wiesz dlaczego? pomysł o przekształcaniu stanowisk wartownik i starszy wartownik, które są jasno określone w ustawie o ochronie osób i mienia, na referentów i starszych referentów, a także dowódców na specjalistów jest po prostu śmieszny i niedorzeczny. świadczy o Waszej totalnej ignorancji i totalnym lekceważeniu ludzi i tematu. to jest przeginanie i olewanie członków swojego związku. więc nie wyskakuj mi tutaj, że my przeginamy i niezdrowo się zachowujemy. MrMargol - myślenie nie boli..., z niektórymi, widzę, jest odwrotnie...
Edytowane przez dziadek dnia 04.04.2008 14:38
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.15 30,303,746 unikalnych wizyt