19.04.2024 11:37
Zobacz temat
 Drukuj temat
Jaka podwyżka?
Bez sensu jest kłótnia o nazewnictwo. Przecież ważne abyśmy te pieniądze dostali a nie jak będa się nazywły. Kłótnia o nazewnictwo znowu staje sie tematem zastepczym. Potrzebne jest jednoznaczne stanowisko pozwalajace na wypłatę a nie ciagłe przepychanki słowne. Znowu próbujecie odwlekać decyzje.
Panie Sławku wydaje mi sie,że z biura ZZPRC nie jest daleko do biur pozostałych ZZ i bez problemu można sie dowiedzieć czy jest tak na prawdę konkretna propozycja, którą ZZ akceptują. Wystarczy pójść i sie dowiedzieć a nie tłumaczyc się niewiedzą. To śmieszne. Korona Panu z głowy nie spadnie
 
Slawomir Wrega
Kol. Dalil sprawa jest prosta z Twojego i mojego punktu widzenia. Ale niestety nie wszyscy aktorzy tej sceny mają takie jak my motywacje. Dla niektórych zainstalowanie w zarządzie ZAP, przy najbliższych wyborach, głównego specjalisty Jacka Wójtowicza jest wartością nadrzędną. Podwyżka dla załogi tylko wtedy ma dla nich sens jeżeli wzmacnia jego kandydaturę. Należy przyznać, że nie mają komfortowej sytuacji, to nasza organizacja jest w sporze zbiorowym z pracodawcą i to z nami zarząd musi podpisać protokół kończący spór, który jednocześnie uruchomi podwyżki. Stąd ta dająca się łatwo zaobserwować nerwowość i plątanie się, jaskrawo widoczne w dyskusji nad słowem ,,rekompensata".
 
Panie Sławku znów szuka Pan drugiego dna.
 
Slawomir Wrega
Materiał przekazany dzisiaj, za pośrednictwem poczty, ZZPRC liczy osiem stron. Jutro rano administrator umieści go na stronie. Proszę o wstrzymanie się z opiniami, informacja opublikowana w rozgłośni, oraz przez naszą koleżankę powyżej oddaje rzeczywistość tylko w części dotyczącej odszkodowania.
 
Slawomir Wrega
Drogi Kubusiu właśnie analizuję przekazaną nam propozycję porozumienia, wskaż mi, jeżeli możesz, na zapisy świadczące o intencji dotarcia na niższe szczeble 3%.
 
bosman
Usunąłem jeden post (zainteresowany chyba się domyśli), lecz przez pomyłkę, za co przepraszam. Sad
Edytowane przez bosman dnia 16.07.2009 07:22
ISTE TERRARUM MIHI PRAETER OMNES ANGULUS RIDET
 
http://mojepulawy.eu
Kolego Kapro
Zawsze byłem, jestem i bedę orędownikem konkursów na stanowiska menadżerskie.
Za czasów Prezesa Lewickiego Kol. Sławek mógł spowodwać tak, że dziś mielibyśmy przejrzystą Politykę Personalną.
Dlaczego?
Otóż dlatego że Pion Personalny nadzorował Pan Wiejak, chocby dlatego, że miał bardzo dobre kontakty z ówczesną Panią Dyrektor.
Dlaczego tego nie zrobił, dlaczego wtedy nie inicjował działań w tym zakresie'?
Ale to juz hostoria.
Zapewniam Cię że jeszcze dziś zaincjuję rozmowy międzyzwiązkowe w tym zakresie.

Do kol. Sławka Wręgi
Ja jako uczestnik rozmów informuję cię i zapewniam, że w czasie rozmów podkreślano, że pieniądze powinny być naliczane i przyznane na poszczególne komórki/ jednostki organziacyjne (zespoły, sekcje itp.) a tam rodzielić je może stosując zasady motywacyjnie bezpośredni przełozony.
Inne sposoby naliczeń uznam, za naruszenie zasad partnerstwa w rozmowach negocjacyjnych.
PS Nie było też mowy o rozszerzaniu widełek istniejącej tabeli płac.
 
do kubusia: konkurs??? ta farsa??? żarty sobie robisz
 
Wiem i trudno będzie Tobie zarzucić mi kłamstwo... Z listy osób które wymieniłeś tylko E. Kania wygrała w konkursie który można zaliczyć do zbliżonych do standardu, mówię o poprzednim awansie kilka lat temu... I osobiście uważam że się nie zbłaźniła na tym stanowisku. Co do ostatnich awansów i obsad kadrowych to szkoda gadać. Od 10 lat ta firma schodzi na psy jeśli chodzi o brak polityki kadrowej, obowiązuje jedno założenie TKM . I korzystali z tej zasady wszyscy świeci tej firmy, prezesi, związki zawodowe. Więc teraz mamy to co mamy. Szkoda gadać
 
Marek-ZZPRC
żeby coś zostało opublikowane to wpierw musi powstać. zgodzisz się z tym?
 
www.zzprc.pulawy.pl
Była taka pani która nie bała się nazywała sie Radziszewska i miała merytoryczne podstawy aby z każdym dyskutować. Związki Zawodowe nie sa przeszkodą lecz partnerem do wprowadzenia polityki kadrowej
A kto ją mia wprowadzać??? Gawron??? Rodzik - to były pomyłki
 
Slawomir Wrega
Ładnie Kubusiu, ideologia bardzo czytelna, rozpalić piec na Majdanku i palić oszołomów. Bardzo się cieszę, że tak jasno się zdeklarowałeś.
Poza tym ja nie mam możliwości usuwania postów.
 
Slawomir Wrega
Kol. Gacek34 wczoraj przed 15:00 otrzymaliśmy projekt porozumienia, musimy mieć chwilę na analizy. Jutro nasze stanowisko wyślemy pracodawcy i opublikujemy na stronie. Jeżeli chcesz przeczyta projekt to wpadnij do biura, jestem do 21:00.
Kol. Kryska oczywiście masz rację, ale żeby stało się tak jak sugerujesz, druga strona musiałaby zachować się honorowo.
Edytowane przez Slawomir Wrega dnia 16.07.2009 18:30
 
Sławomirze pisze do Ciebie opamiętaj się facet i zastanów co ty robisz. Po pierwsze która firma w czasach kryzysu finansowego daje podwyżki. Pracownicy w innych firmach zwalniani są z pracy, my mamy do wyboru otrzymać podwyżkę w tak ciężkich czasach. A ty przez swoje chore ambicje wstrzymujesz ją po raz drugi. Zadaję Ci pytanie na czyich usługach jesteś bo na pewno nie działasz na rzecz polepszenia sytuacji w ZAP. Wręcz mam wrażenie że szkodzisz zakładowi przez wszczynanie sporów osłabiasz kurs akcji i wiarygodność spółki u jej partnerów biznesowych. Zastanów się i podpisz podwyżki moim zdaniem lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu. Jeżeli dalej będziesz działał na szkodę ZAP i ludzi tam pracujących sama załoga obróci sie przeciwko tobieSmileWink.
 
Marek-ZZPRC
co za bzdura. autorem była stronę pracodawcy a konkretnie dyr. finansowy. reg. premiowania został przyjęty "w pakiecie" razem z taryfikatorem który miał być wdrożony możliwie najszybciej.
 
www.zzprc.pulawy.pl
Marek-ZZPRC
napisałem jak było, możesz komentować dowolnie, twoja sprawa.
 
www.zzprc.pulawy.pl
Panie Sławomirze niech pan pomyśli o młodych pracownikach którzy nie zarabiają tak dużych pieniędzy jak pan i pana koledzy.
 
Slawomir Wrega
Kol. Zenek pozwól, że poproszę cię o pewien wysiłek, jeżeli łaska odpowiedz Sobie na następujące pytania :
- Jakim cudem przez ostatnie 13 lat pracownicy ZAP z ostatnich dziadów zmienili się w najlepiej zarabiających w województwie? Pamiętając, że 13 lat istnieje ZZPRC a jego przewodniczącym jest cały czas ta sama osoba, rzekomo działająca na szkodę tychże pracowników.
- Jakim cudem niedawno ZAP zostały niekwestionowanym liderem branży chemicznej w Polsce, skoro przewodniczący największej organizacji związkowej od 13 lat działa na ich szkodę?
Tylko tyle, przez grzeczność nie zadam pytania co stało się z przedsiębiorstwami, jeszcze nie tak dawno dość licznymi w naszym województwie, gdzie nie było ,, wrednych, szkodzących pracownikom i destabilizujących firmy związków zawodowych".
 
rozumiem że bedziemy robic zrzute na pomnik dziękczynnyGrin,za sukcesy
 
Marek-ZZPRC
wartość pracy świadczonej na rzecz ZAP przez każdego pracownika na każdym stanowisku wycenia taryfikator w ZUZP. zadaj sobie pytanie czy dopuszczalne jest zjawisko powszechnego zaniżenia wynagrodzeń w stosunku do tej wyceny. oto sedno problemu.
 
www.zzprc.pulawy.pl
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.19 30,310,099 unikalnych wizyt