29.04.2024 18:18
Zobacz temat
 Drukuj temat
Dyskusja do artykułu ''Program inwestycyjny'' - Zmiany styczniowe
bosman
Temat założony do przedyskutowania artykułu ''Program inwestycyjny'' S. Wręgi ze styczniowych zmian. W pierwszym poście wklejam komentarze, które ukazały się pod artykułem. Zapraszam.
ISTE TERRARUM MIHI PRAETER OMNES ANGULUS RIDET
 
http://mojepulawy.eu
bosman
obserwator dnia 05.01.2008 18:35:11
co oznacza''Program inwestycyjny''w artykule S.Wręgi,może jakieś wyjaśnienia????????[confused]
_______
obserwator dnia 06.01.2008 11:02:26
Proponuje przetargsmiley
_______
MrMargol dnia 07.01.2008 08:42:26
wyjaśnienie się pojawi w chwili kiedy temat zostanie podjęty przez strony.
_______
obserwator dnia 07.01.2008 08:54:21
Umiem czytać,jest napisane że już wstepne rozmowy z zarządem były,jak sie mówi A to trzeba powiedzieć B.Jakiej jeszcze strony potrzeba??
Nie czaruj tylko napisz ludziom o co chodzismiley
_______
pick up dnia 07.01.2008 14:18:33
mnie to też zainteresowało,szczgólnie że to dla pracowników chyba
_______
zaperski dnia 07.01.2008 20:34:33
obserwator, ja ci odpowiem, to co chcesz uslyszec -kasa kasa kasa kasa, dawac kase dawac kase dawac kase niewazne co sie stanie ale kase dawac kasa ksasa kasa kasa kasa kasa kasa ksa dawac dawac dawac
_______
MrMargol dnia 08.01.2008 08:16:30
ma to być system budowania bespieczeństwa finansowego pracowników poprzez systematyczne wpłaty na fundusz inwestycyjny. temat w bardzo wstepnej fazie ogólnych przymiarek ale wychodzący naprzeciw zmianowm jakie sie wokół na dokonują. dziś kiedy za usługi medyczne trzeba płacić a ZUS nie zapewni nam nawet tak marnej emerytury jaką mają dziś nasi rodzice należy pomyśleć jak zgromadzić kapitał na gorsze casy. jest to nowoczesna forma oszczędzania znana w krajach rozwiniętych i na pewno godna rozpatrenia.
konkretnie chodzi o to ze pracodawca i pracownik co miesiąc wpłacają na indywidualne konto pracownika określoną kwote np po 150 zł czyli razem 300 zł/m. program trwa minimum 10 lat i buduje w tym czasie pokaźny kapitał który pracownik moze wykorzystać jednorazowo lub w formie renty.
_______
obserwator dnia 08.01.2008 08:40:44
Czyli chodzi Ci o III Filar.Fajna sprawa,bardzo dużo firm ma świetne warunki.Tylko to minimum,jeśli wszystkim pracownikom to co potem zrobią przyszli emeryci np.za 8 lat odchodza,będą tą kwotę musieli wpłacać z emerytury przez 2 lata.A jeśli ma ktoś już prywatny III filar?
Ale powodzenia to dobra sprawa.
_______
MrMargol dnia 09.01.2008 10:53:01
to nie jest klasyczny 3 filar. mamy na rynku ciekawsze programy. to jest jakby połączenie 3 filara z funduszem inwestycyjnym. wydaje sie bardzo ciekawym popmysłem ale do realizacji jeszcze daleko.
_______
obserwator dnia 09.01.2008 11:16:08
Większość jest połączona z funduszami inwestycyjnymi,taki trend tu panuje.Taki program był chyba już w jakiejś spółce ,niestety się skończył bo pracodawca przestał płacić z powodu kiepskiej formy spółki.Ale to chyba był przekręt by zawinąć parę złoty dla brokera.Tak słyszałem.
_______
obserwator dnia 17.01.2008 16:30:25
Napisz mi jakie firmy oferują na rynku takie programy
lubię sobie poczytać
_______
MrMargol dnia 18.01.2008 08:00:01
nie przeprowadzono jeszcze akcji ofertowej ale zgłosiły sie tymczasem dwie tak same z siebie SKANDIA I ALIANZ.

ISTE TERRARUM MIHI PRAETER OMNES ANGULUS RIDET
 
http://mojepulawy.eu
Marek-ZZPRC
jak nie będziesz straszył prokuratorem, tym że nas załatwisz i Bóg wie jeszcze jakimi twoimi świetnymi znajomościami to może będą dodatnie.
 
www.zzprc.pulawy.pl
Marek-ZZPRC
pogadałeś.
a co wniosłes od siebie do tematu?
 
www.zzprc.pulawy.pl
Też kiedyś pisałem że fajnie byłoby mieć takie zaplecze na przyszłość,zgadza się że temat zniknął a próbowałem sam go znaleźć.
MrMargol,Obserwator zadaje Ci zwykłe pytania a Ty nie chcesz mu odpowiedzieć.Wydaje się że On wie więcej od Ciebie i to Cię boli.
A nie zauważyłem nic o prokuratorach by pisać takie rzeczy
pozdrawiam
 
Marek-ZZPRC
dobrze. gadajmy jak dziecie w piaskownicy
odpowiadam na pytanie kol obseratora, eksperta od tematu

"kto promujje skandie a kto alianz?"

nie wiem. do nas zgłosiła sie skandia z propozycją zaprezentowania swojej oferty. alianz ma sie prezentować w przyszłym tygodniu i tę prezentacje omówili z dyr. personalną.

"jaka jest szansa na powstanie takiego programu w zap?"

pojęcia nie mam. wiem natomiast ze zainteresowani podchodzą do sprawy ze zrozumieniem i wydaje sie że jest wola rozpoczęcia takiego programu. a czy dojdzie do tego czy nie no może jakiś superjasnowidz albo "spostrzegawczy obserwator" może nam zgadnie. wydaje sie ze temat będzie na tapecie dopiero z nowym prezesem.
 
www.zzprc.pulawy.pl
Marek-ZZPRC
zapraszam was na prezentacje programu firmy Allianz
ponieważ wiadomo że ilość miejsc ograniczona więc zaproszenie kieruje do dwóch najżywiej zainteresowanych tzn obserwatora i pick up.
mysle ze wówczas dyskusja będzie bardziej merytoryczna i uwolnimy sie wzajemnie od niepotrzebnych podtekstów.

prezentacja odbędzie się w piątek 22.02 o godz 11:00 w dyrekcji naczelnej. proszę o potwierdzenie przyjęcia zaproszenia w tym miejscu lub telefonicznie 2957
 
www.zzprc.pulawy.pl
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.10 30,348,409 unikalnych wizyt