23.04.2024 15:32
Zobacz temat
 Drukuj temat
Co myślisz o negocjacjach płacowych?
kbohdan
Zarząd ma gdzieś całą podwyżkę, przecież 4,5 miliona dla wybrańców jest nie lada gratką. Proporcje kwot przyznanych na podwyżkę i premię są bardzo mocno zachwiane. Dlatego nie ma negocjacji, a jest dyktat.
 
Slawomir Wrega
Kol. azot 5% to nie jest wskażnik tylko wielkość podwyżki,wskażnik ww zapisany w tym porozumieniu to 11,5%.
 
kbohdan
Jeżeli jesteś tak biegły to, co dla ciebie znacz 4,5 bańki wypłacane z godnie załącznikiem Nr 3 do ZUZP. Tylko czytaj aktualny załącznik, jest w intranecie zakładowym. Zapisy końcowe mówią wyraźnie, kto może otrzymać premię w tym roku obrotowym. Co do propozycji pani mediator to rozważanie ich jest bez sensu, zostały obie odrzucone. Powrót do negocjacji uważam za niemożliwy, zarząd ZA jest ubezwłasnowolniony w tej materii.
 
kbohdan
Niestety wszystkie fakty wynikające z negocjanci i mediacji wskazują, że strona pracodawcy za wszelka cenę chcę utrzymać w dyspozycji te 4,5 mln. Stąd takie, a nie inne wnioski. Próby negocjowania nawet schodzą do 11.5 % wskaźnika zakończyły się fiaskiem. I to nie przez stronę związkową.
 
Slawomir Wrega
Analizę zapisów porozumienia czterech organizacji związkowych z zarządem umieściliśmy w gazetce, nie ma sensu tego powtarzać.Mediator w drugiej propozycji porozumienia istotnie mówi o www na b/r w wysokości 11,5%,ale jednocześnie zaznacza że całość środków wynikających z niego winna zostać przeznaczona na podwyżki. Propozycja ta została odrzucona przez pracodawcę tak stanowczo,że nasze odnoszenie się do niej nie miało już sensu. Ma zatem rację gruby twierdząc, że dla pracodawcy niezwykle istotne jest pozostawienie 4,5 miliona zł do własnej dyspozycji.Oczywistą prawdą jest że pracodawca może całą tę kwotę rozdysponować pomiędzy około 20 osób.Tylu osobom zarząd ZAP wyznaczył w tym roku obrotowym cele i zadania do realizacji.Reszta wynika z zapisów załącznika do ZUZP.
 
dziadek
azot, a może to Ty masz zawyżoną stawkę? czas skończyć z przekonaniem, że służba ochrony to ciecie, które chodzą do pracy w ramach przerwy w pracach polowych. znajomość kilku ustaw, mnóstwa rozporządzeń, przepisów, najróżniejszych przepisów wewnątrzzakładowych również. zdawałeś egzamin przed przedstawicielem komendy wojewódzkiej policji, komendy wojewódzkiej psp oraz przedstawicielem wojewody? wątpię... zapraszam do nas do pracy, zobacz i poczuj to od wewnątrz - ile na co dzień trzeba również mieć cierpliwości i wyrozumiałości dla dużej rzeszy baranów, którym tylko przeszkadzamy wykonując swoje obowiązki. szkoda gadać zresztą na tak bezmyślne słowa... a to wszystko za stawkę drwala, a do niedawna jeszcze stawkę portiera.
 
dziadek
ZZPRC bo nie wywalczył wam grup

nawet nie wiesz, jak bardzo się z Tobą zgadzam. mieliśmy tylko oczy mydlone...
 
Marek-ZZPRC
co tu komentować. jest jak jest. nie wszystko się w życiu udaje. na pewno nie zostawiamy sprawy ale będziemy się starać żeby było jak najlepiej.
 
www.zzprc.pulawy.pl
Slawomir Wrega
Kol.Vhoit gdybym obiecał ci dzisiaj że w przewidywalnym czasie doprowadzimy do zmiany umiejscowienia w taryfikatorze pracowników ochrony, to bym kłamał. Doprowadzimy natomiast do zgodności waszych wynagrodzeń z taryfikatorem.W najgorszym wypadku dotyczyć to będzie członków ZZPRC.
 
dziadek
kolega Rysiek, będąc kiedyś u nas stwierdził (w kontekście naszych próśb o weryfikację), że pracownicy ochrony na mieście zarabiają kilkukrotnie mniej. padło pytanie dlaczego aparatowy zarabia na azotach tyle, ile zarabia, skoro np. w mleczarni zarabia kilkukrotnie mniej. kolega Rysiek nie miał argumentów...
 
Slawomir Wrega
Problem polega na tym że ochrona to tylko jedno z zadań jakie realizujecie.Gdy nie było innych zadań to te stawki były by do przyjęcia.Zgodne z taryfikatorem oczywiście.A odnośnie zmian,żeby o nich rozmawiać trzeba mieć partnera po drugiej stronie.
 
Slawomir Wrega
Audycję nagraliśmy, jutro spiszemy i wyślemy zarządowi zap, z wnioskiem o podpisanie. Jeżeli podpisze to będzie dokument do którego można się odnieść.Jeżeli odmówi podpisania to szkoda gadać, nie wiadomo nawet kto to napisał.
 
Slawomir Wrega
Kol.kapro potwierdzam to co napisałem w gazetce.Odnośnie dodatku zmianowego to w porozumieniu 4 z zarządem nic na jego temat nie ma.Jest za to wyrażnie zaznaczone,że podwyżka dotyczy wynagrodzeń zasadniczych.Ja dokonałem analizy zapisów.Ciekawa była reakcja, na moją analizę, jednego z działaczy podpisanych pod tym porozumieniem, stwierdził, że przecież zapisy można zmienić.Przyznam, że wobec takiej argumentacji odebrało mi mowę.
 
Slawomir Wrega
Kol.Vhoit nie zgadzam się ze stwierdzeniem ,,u was w związkach".Związek jest tak samo mój jak i Twój. Z resztą się zgadzam.
 
Slawomir Wrega
Wybory lada dzień.
 
Marek-ZZPRC
azot. punkt o wyłączeniu zz i sip z premii został wpisany do regulaminu na wniosek przedstawicieli ZZPRC. zrobiliśmy to świadomie.
 
www.zzprc.pulawy.pl
kbohdan
Jak zwykle jesteście głusi, w radiowęźle wyraźnie zostało powiedziane, że premia dotyczy, ograniczaj grupy pracowników. Próba przekierowania uwagi, że tylko dyrektorzy są brani pod uwagę do premii jet manipulacją. A łaskawe MOŻE pozostaje w morzu.
 
kbohdan
To usłyszałeś, to co chciałeś, nie wszyscy tylko z godnie z regulaminem premiowania. A podważano tezę o premii, tylko dla dyrektorów. I zostało podkreślone, że zarząd MOŻE z tej kwoty łaskawie dać premię dla pracowników. Słowo MOŻE wiesz, jakie ma znaczenie. Na marginesie odsyłam do informacji z rPralnir1; co się mówi w r*kwiatek*BLUr1;.
 
kbohdan
Masztu całkowitą racje. Rolują nas.
 
kbohdan
To nie są nawet ochłapy.
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.19 30,324,619 unikalnych wizyt