05.05.2024 19:11
Zobacz temat
 Drukuj temat
Pytania referendalne.
Kol. Slawomir Wrega z całym szacunkiem, ale to strony układu w przypadku wątpliwości interpretują zapisy.
Więc proszę mi nie zabierać do tego prawa tak jak ja nie odbieram tego koledze.
A zapisy wskazywałem już wielokrotnie.
Ale podkreślam w tej chwili to już płakanie nad rozlanym mlekiem. Boję się że o jakichkolwiek teraz podwyżkach w ZAP to można zapomnieć na jakiś czas.
Niech każdy z nas uderzy się w pierś i zapyta swojego sumienia czyja to wina?
 
Moim zdaniem tak.
Zresztą nie tylko moim.
 
PS.
Pamiętajmy o zapisie środki na przeszeregowania. Chodzi o zbiorowy akt uruchomienia piniędzy, a nie jednostkowy akt podyżki dla wybranego pracownika..
 
Slawomir Wrega
W styczniu jedyna uprawniona osoba tj. bezpośredni przełożony dokonał wskazania grupy należnej pracownikowi. Dopóki pracownik ten nie będzie miał maksymalnej stawki we wskazanej grupie nie ma potrzeby dokonywać przeszeregowania, więc żadne uzgodnienia ze związkami nie są potrzebne. Pracodawca wspomagany przez niektóre ZZ działa na rzecz członków najwyższego kierownictwa firmy, mają oni maksymalne stawki w maksymalnych grupach. Przypomnieć należy również o zapisanych w porozumieniu 4,5 mln zł na premię dla wybrańców, kwota ta została ponad dwukrotnie zawyżona w stosunku do wielkości wynikającej z zapisów ZUZP. Zachowanie pracodawcy i wspomagających go ZZ należy odczytywać następująco: albo ZZPRC zgodzi się na bezprawie albo nikt nie dostanie ani grosza. Jest to ordynarny szantaż, na który nie wolno się zgodzić.
 
Slawomir Wrega
Kol. kapro postaram się odpowiedzieć, jak by nie było po to trzymacie mnie na związkowym etacie.
Pani Mediator w drugiej propozycji porozumienia proponowała właśnie to o czym piszesz,Bartczak propozycję odrzucił, to odnośnie poprawiania zapisów.
List jeszcze nie otrzymaliśmy, nie wiemy ilu pracowników nie zgodziło się na udział w referendum.
Przeprowadzimy je po otrzymaniu list. Powołamy w tym celu komisje referendalne na każdym zakładzie produkcyjnym, administracja głosowała będzie u nas w biurze.
Głosowanie polegało będzie na udzieleniu odpowiedzi na pytania, poprzez zakreślenie TAK lub NIE.
Jeżeli referendum będzie miało wynik negatywny, prowadzić będziemy inne działania, np. strajk włoski.
Wynagrodzenie zgodne z taryfikatorem jest prawem pracownika, a nie żadną łaską, jeżeli nie pomorze PIP pójdziemy do sądu.
Pracodawca zapłaci za każdą godzinę strajku. Strajkujący pracownicy otrzymają dniówki wielkości: wynagrodzenie za dziesięć godzin, składki na ubezpieczenie za dwanaście godzin. Tyle przy założeniu że strajkować będziemy rotacyjnie po dwie godziny dziennie, każda kolejna godzina to wynagrodzenie plus składki za dwie.
W aspekcie finansowym strajk bardziej nam się opłaci niż podwyżki, nawet te z naszych postulatów.
 
dziadek
jedyna akceptowalna dla mnie forma strajku to właśnie strajk włoski. nie wyobrażam sobie jednak przeprowadzenia takiego strajku przez służbę ochrony. pomyślcie chwilę, jak to będzie wyglądać i czym zaskutkuje. druga sprawa - bo czegoś nie rozumiem - komu się opłaci, jak lecę dwanaście, a dostanę za dziesięć? o czym mowa? dopłacisz z własnej kieszeni?
 
Slawomir Wrega
Każda zmiana strajkuje po przyjściu do pracy np. dwie godziny. Wtedy pracownik spędza w pracy dziesięć godzin. Za pierwsze dwie ma zapłacone ubezpieczenie, za kolejne sześć wynagrodzenie plus ubezpieczenie, za ostatnie dwie wynagrodzenie plus ubezpieczenie razy dwa- praca w godzinach nadliczbowych. W pracy jest więc dziesięć godzin, za tyle ma wynagrodzenie, ubezpieczenie za dwanaście.
 
dziadek
chyba się nie zrozumieliśmy kolego Sławomirze. przychodzę do pracy, dwie godziny strajku włoskiego - czyli sprawdzam np. każdą wchodzącą na zakład osobę poprzez swojego dowódcę przy pomocy systemu, który jest mu dostępny. następne dziesięć godzin pracuję normalnie, opierając się tylko na tym, co mam do dyspozycji na bramie, czyli sam kołowrót, albo terminal. i Ty mi chcesz powiedzieć, że ja pracuję 10 godzin, a nie 12? Poza tym wtedy ludzie na zmianę wejdą zamiast na szóstą to na dziewiątą, jeśli nie na dziesiątą? powodzenia... Frown
 
Slawomir Wrega
Kol. zielony w święta, w niedziele, w nocy, w dni dodatkowo wolne. Poza tym w nadgodzinach nie wolno pracować na stanowiskach na których występują przekroczenia dopuszczalnych stężeń lub natężeń czynników szkodliwych dla zdrowia, pracodawca zapłaci więc setki albo poszuka innego zastępstwa, może dyrektorzy?
Kol.dziadek nie zrozumieliśmy się, ja opisałem strajk polegający na powstrzymaniu się od wykonywania pracy. Na przeprowadzenie takiego strajku potrzebna jest zgoda pracowników wyrażona w referendum. Strajk włoski o którym ty piszesz można przeprowadzić bez referendum. Interesujące jest, że kilkunastu pracowników ochrony strajkiem włoskim może doprowadzić do skutków podobnych jak kilkuset pracowników produkcji. Mam na myśli skutki finansowe.
 
Slawomir Wrega
Kol. obserwator dokładnie takich samych opinii wysłuchiwałem w sprawie 5BOP.
Ja podobnie jak i ty nigdy nie uczestniczyłem w strajku, jednak na ten temat wiele czytałem i słyszałem. Nie ma potrzeby robić czarnych list.
 
Slawomir Wrega
Zarząd odpowiada za firmę ja za pracowników, nie ja to wymyśliłem i nie ja będę zmieniał. Takie życie.
 
Marek-ZZPRC
"wszelkie czynności dotyczące tego układu podejmują organizacje związkowe"
skup się i zastanów co cytujesz.
 
www.zzprc.pulawy.pl
Marek-ZZPRC
obserwator napisał/a:
I nie zauważyłem żadnych zmian w ZUZP więc należy go stosować(...)


doskonale ująłeś sedno sprawy. o to właśnie chodzi
 
www.zzprc.pulawy.pl
Slawomir Wrega
Otrzymaliśmy od pracodawcy listy pracowników, o które występowaliśmy w związku z referendum. Pracowników zgadzających się na wzięcie udziału w referendum jest 2285, około 1000 nie wyraziło zgody.
 
Slawomir Wrega
Z jakiego powodu ci przykro Obserwatorze?
 
Slawomir Wrega
70% załogi uważa referendum za zasadne, jakie inne działanie w ZAP miało większą akceptację?
 
Marek-ZZPRC
Ad 1.
50
Ad 2.
50
 
www.zzprc.pulawy.pl
Slawomir Wrega
Ad 2. 50% plus 1.Na 18 grudnia zwołaliśmy poszerzony zarząd związku, na jego posiedzeniu zapadną decyzje o terminach.
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.15 30,399,944 unikalnych wizyt