25.04.2024 21:32
Zobacz temat
 Drukuj temat
Kadra Rezerwowa. Prawda czy MIT???
Za namową bosmana chciałbym poruszyć właśnie TEN temat.
Obietnice, mydlenie oczu, informacja od kierownictwa, że zostałem WPISANY na listę Kadry Rezerwowej, . . . i co? I NIC! A w międzyczasie... obserwowałem awanse kolegów bez wykształcenia, obsadzano wolne etaty ludźmi z zewnątrz zakładów (z zerowym stażem w ZA), kolesiostwo, wazeliniarstwo, i często trudne do wytłumaczenia decyzje personalne kierownictwa i mętne wyjaśnienia decyzji... UKŁADY, UKŁADY, UKŁADY.
Proszę forumowiczów o wyjaśnienie - czym jest tzw. Kadra Rezerwowa i po co się taką listę tworzy?
Do Pana Sławka! - Czy związki mogłyby się zainteresować tym tematem. Ile osób z koszyczka KR w ciągu ostatnich 5-u lat awansowało, a ile pozostaje niezauważone?
 
Zainteresujemy się tym tematem idzie pismo o nastepującej treści:

do: Krzysztof Ratajewicz - Członek Zarządu ZAP

Niżej podpisane organizacje związkowe biorąc pod uwagę głosy społeczności zakładowej oraz w trosce o to by Naszą Firmą kiero-wała najlepsza kadra menadżerska, apelują do Pana o spowodowanie opracowania i wdrożenia przez Pion Personalny przejrzystych za-sad polityki kadrowo r11; płacowej.

Uzasadnienie:
Od pracowników naszych Zakładów docierają do nas niepokojące sy-gnały o działaniach z obszaru zarządzania zasobami ludzkimi, które według nich to łamanie zasad równego traktowania w zatrudnieniu.

Działania te to min. wybiórcze pozytywne rozpatrywanie wniosków o podwyżki płac, o zmianę angaży dla pracowników np. ze specja-listy na starszego specjalistę, (podczas gdy inne wnioski są au-tomatycznie, bezzasadnie odrzucane).
Trudny do wytłumaczenia jest też fakt, że jedni dyrektorzy organizują konkursy na stanowiska menadżerskie inni zaś nie.

Działania takie mogą naruszać regulacje prawne zawarte w art. 18 kodeksu pracy oraz wpływają demotywująco na pracowników.

Jednocześnie pragniemy podkreślić, że organizacje związkowe w przeszłości już wielokrotnie zgłaszały swój apel o systemowe rozwiązania w tym obszarze, które pozostały bez odpowiedzi ze strony Pionu Personalnego.

Pan Krzysztof Ratajewicz odpowiedzialny jest za zarządzanie zasobami ludzkimi (mój przypis)
 
Jakże jest mi miło, że interesuje się Pan tą sprawą. Mam nadzieję, że na odpowiedź a przede wszystkim na zmiany nie trzeba będzie długo czekać. BRAWO!!!

edit:
P.S. A Pan Sławek??? CISZA!!!

Edytowane przez bosman dnia 31.07.2009 19:11
 
Marek-ZZPRC
Pan Sławek kolego jest na 2tygodniowym urlopie wypoczynkowym
pismo którego treść przytacza ASmet podpisaliśmy
nie pamiętam które to już takie pismo
moim zdaniem w tym stanie rzeczy tzn z tym zarządem i kadrą pisanie takich pism jest sztuką dla sztuki.
nie licz na rychłe pojęcie tematu.
 
www.zzprc.pulawy.pl
Marek-ZZPRC
załamuje mnie taka naiwność.
kolejne pozorny ruch który ma na celu zamieszanie ludziom w głowach.
ASmet co dzień konsultuje swoje działania z biznesowymi kolegami z "S" a ci z kolei uzgadniają cała "politykę" kadrowa ze swoim kolegą Ryszardem Bartczakiem szefem tejże polityki.
gdyby ASmet chciał coś zrobić w tej sprawie to załatwiłby to jak wiele innych spraw w zaciszu gabinetu NSZZ S.
 
www.zzprc.pulawy.pl
Do kol.shortyadam
Ledwo się tu pokazałeś/aś a juz budzisz wiele kontrowersji.
Bądź mężczyzną / kobietą i podaj swoje dane osobowe.
Każdy poiwnen byc odpowiedzialny za swoje słowa - Ty również.

Chcę z Tobą stanąc przed sądem i oskarzyć Cię o rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji.

Ukaż się niech internauci zobaczą, ze jesteś wiarygodny/a.

Do administartora
Czy gdybym zażyczył sobie przez Policję to czy jest możliwość ściągnięcia skąd pisane są dane posty? Dla celów dowodowych?
Uważam że każdy pownien ważyć słowa na forum publicznym i ponosic za to odpowiedzialnośc.

Do kapro
W/w pismo jest odpowiedzią na posty internautów oraz telefony do biur związkowych, i w nikogo nie jest wymierzone

Jasnej, klarownej i systemowej polityki kadrowej w ZAP nie ma od kilkudziesięciu lat ( a czy kiedykolwiek była) i jest szansa przy rozbudowie Pionu Personalnego by to zrobić.
Edytowane przez dnia 03.08.2009 08:37
 
Marek-ZZPRC
przy okazji poproś o dane azota, kubusia itd.
Edytowane przez Marek-ZZPRC dnia 03.08.2009 08:44
 
www.zzprc.pulawy.pl
A jeśli chodzi o pracę socjalnego to jeden z pracowników zap przysłał maila do zwiazków następującej treści:
"....Witam

Piszę do Państwa jako rodzic dziecka, które miało przyjemność być uczestnikiem koloni letniej zorganizowanej w Ustroniu Morskim w terminie od 15.07 do 28.07. 2009

Z przyczyn osobistych zmuszony byłem odebrać córkę przed terminem zakończenia kolonii. Pozwoliło mi to na osobistą ocenę wybranego ośrodka kolonijnego dla dzieci pracowników ZA.

Z przykrością muszę stwierdzić że ośrodek rJanosikr1; w Ustroniu Morskim pamięta późne lata PRL: miejsce do spania to maksymalnie zużyte tapczaniki, pościel pod którą spały dzieci była czysta jednak jej stopień zużycia dawno powinien ją kwalifikować do wymiany, koce stanowiące narzuty na łóżko to chyba lata `60. Wyposażenie pokoi jest mniej niż ubogie: tylko miejsce do spania, brak półek szafek(stolików) na osobiste rzeczy r11; jedyna półka to półka z malutkim TV (bez pilota) Szafa w pokoju, do której dzieci powinny się rozpakować nie zawierała półek a więc cała odzież musiała znajdować się w walizkach(skandal). Pokój niewielkich rozmiarów zastawiony był tapczanikami z minimalnym przejściem między nimi, łazienka (WC + prysznic) bardzo mała. Pokój i łazienka ze względów oszczędnościowych oświetlone po jednej marnej żaróweczce.

Sam ośrodek w pobliżu morza i centrum miasteczka(deptak) nie jest w stanie zrekompensować braków w wyposażeniu. Wg oferty ośrodek dysponował zapleczem socjalnym jednak rzeczywistość dramatycznie odbiega od oferty. Sala telewizyjno dyskotekowa to w rzeczywistości korytarz z jednym większym fotelem/kanapą i telewizorem na ścianie(możliwość odbioru tylko 4 programów - kpina w dzisiejszych czasach). Sali rekreacyjno sportowej nie udało mi się znaleźć w ośrodku. Rowery chyba podobnie- nie widziałem.

Jedyną rozrywką oferowaną przez ośrodek był bilard i gra w na automacie rCymbergajr1;- ale za pieniądze(wrzuć monetę!!!!). W czasie deszczu dzieci siedziały we własnych pokojach- nie miały szansy na integrację- bo niby gdzie?

Teren oczywiście ogrodzony tylko że w odległości 2(dwóch) metrów od budynku co wyklucza jakikolwiek plac zabaw czy teren na ognisko.

Informując o rzeczywistym stanie pragnę zaapelować do odpowiednich służb aby w przyszłości zdecydowanie bardziej dbały zarówno o warunki wypoczynku dla naszych dzieci jak i koszty za taką przyjemność.

Wg mnie wystarczy rprzejażdżkar1; po kurortach lub potencjalnych ośrodkach by móc zweryfikować ofertę zarówno lokalowo jak i jego zaplecze etc..W końcu wakacje planuje się dużym wyprzedzeniem i dla dużej grupy osób, co powinno umożliwić znalezienie najlepszej oferty na rynku (morze nie może być jedyną atrakcją). Proszę mi wierzyć jadąc po córkę nie rezerwowaliśmy noclegu a udało nam się znaleźć wiele innych tańszych i ciekawszych ofert (w ramach wolnych pokoi zaproponowano nam nocleg w ośrodku za 50 zł za dobę od osoby co przy proponowanym standardzie jest nieporozumieniem - po negocjacjach spaliśmy z żoną gratisowo).

Mam nadzieję że moje uwagi i sugestie nie pozostaną bez echa.



Z poważaniem

......."
 
Marek-ZZPRC
wkleiłeś treść i bardzo dobrze że wszyscy dowiedzieliśmy się o sprawie.
co zrobisz z tą wiedza?
 
www.zzprc.pulawy.pl
bosman
Do administartora
Czy gdybym zażyczył sobie przez Policję to czy jest możliwość ściągnięcia skąd pisane są dane posty? Dla celów dowodowych? Uważam że każdy pownien ważyć słowa na forum publicznym i ponosic za to odpowiedzialnośc.

Tak.
ISTE TERRARUM MIHI PRAETER OMNES ANGULUS RIDET
 
http://mojepulawy.eu
kol. Kapro, kol. shortyadam

Może trochę poniosły mnie emocje (już nawet zapomniałem o tym)
, ale....

1.Jeśli Twój sąsiad, kolega łamie zasady dobrego obyczaju lub łamie prawo czy to oznacza, że Ty tez masz przyzwolenie na takie działania?

Niech każdy odpowiada za swe czyny.

2.Jeśli kilkunastu członków związku awansowało przy kilkudziesięciu awansach pracowników niezrzeszonych w organizacjach czy to nie jest dziwne (samo kapro o tym pisałeś)

Mógłbym odwrócić sytuację, bawić się statystyką i głosić, że to dyskryminacja związkowców.

I ostatnia rzecz.
3. W ZZIT jest ponad 330 członków czy Przewodniczący pownien odpowiadać za indywidualne decyzje każdego z nich?
Moja żona brała udział w konkursie i nie wyobrażałbym sobie by było inaczej.

Powtórzę: Niech każdy sam odpowiada za swoje osobiste decyzje.
Edytowane przez dnia 05.08.2009 07:42
 
Najpierw dopieczesz później łaskotaszWink

Więcej już na ten temat nie będę pisał.
 
Czytam co pisze shortyadam i zastanawia mnie jego aktywność i biegłość w temacie oraz ile ma na stronie ników.

Kapro pewnie o tobie też ludzie gadają po kątach że jesteś taki lub taki.Jeśli kogoś się nie zna to sie nie powinno wypowiadać.

i jeszcze jedno nigdzie na stanowiska w produkcji nie ma konkursów.Każdy kierownik wsadza osobę najbardziej mu odpowiadającą,więc panowie i panie nie podniecajcie się czyimś awansem,was to nie dotyczy a że S.W. chce się odegrać za przegraną i rozdmuchal temat to dla mnie swinnstwo.

a blondie ma racje gdyby nie wpisy na stronie to byscie mieli dalej gówno a nie podwyzki.wręga przegrał i juz sie nie podniesie
 
Slawomir Wrega
Kol. Kryska dużo ryzykujesz, Obserwator nigdy się nie myli i zawsze mówi prawdę.
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.17 30,330,645 unikalnych wizyt